DinoParkur Nedir?

Daha önce de incelemiş olduğumuz theLabirent oyunun yapımcısı tarafından yapılmış olan Türk yapımı bir platform oyunudur. Şu anlık sadece android cihazlar üzerinden oyunu oynayabilirsiniz. Yapımcı gelecek günler içerisinde oyunun PC versiyonunu da çıkaracağını bildirdi. Oyun Gdevelop oyun motoru üzerinden yapılmış. Oyunun bölüm tasarımı Mustafa Duran tarafından yapılmış. Müzik kısmını ise GoldSpoon Music üstlenmiş. Oyunun grafiklerinde ise hazır assetler kullanılmış.

Oyunun temasına bakacak olursak 4 ana tema üzerine kurulmuş. İlkbahar teması, mezarlık teması, çöl teması ve kış teması. Müziklerin temalara uyumu da oldukça güzel oturmuş gözüküyor.

Oyunun ilk 5 bölümü diğer bölümlere nispeten tutorial gibi olmuş. Bölüm geçtikçe zorlayıcı platformlar, küçük bulmacalar, ekstra engeller gözümüze çarpıyor.

Oyuna eklenmiş easter egg leri de unutmamak lazım.

Ayrıca şunu da söylemeden geçmek istemiyorum. Ülkemiz de son zamanlarda oyun teknolojileri ile alakalı güzel işlerde olmakta. Bu işlerle uğraşan gençlerin sayısı gün geçtikçe çoğalıyor. Kendi aralarında küçük ekipler kurarak güzel işler çıkartan oyun studyoları kurabiliyorlar. Yolunuz açık olsun.

Oyunu indirmek için tıklayınız.