Google’ nin Gizli Oyunlarını Sende Keşfet!

Bildiğimiz gibi Google dünyaca ünlü gelişmiş bir teknoloji devi. Hal böyle olunca da yüzlerce yetenekli mühendisle çalışan Google, ürünlerine de gizli oyunlar koymayı da ihmal etmemiş.

Bunların birkaçını biliyorsunuzdur sizde. En ünlüsü de Google arama motorunda internet bağlantınız olmadığında çıkan dinozor oyunu. Zıplayarak ya da eğilerek dinozorla rekorunuzu kırmaya çalışıyorsunuz. Bu yazımda bu oyunu es geçerek diğer bilinmeyen oyunlara değineceğim. Üstelik bu oyunları mobil ya da bilgisayar fark etmeksizin oynayabilirsiniz.

PacMan : Google arama motoruna Pacman yazıp arattığınız da dünyaca ünlü olan bu oyunu oynayabilirsiniz.

PacMan Oyun Görseli

Tic Tac Toe : Google arama motoruna Tic Tac Toe yazarak arama yaptığınız da karşınıza çocukken de çok oynadığımız XOX yada namı diğer Tic Tac Toe oyunu karşımıza çıkıyor. Kolay, Orta ve İmkansız olacak şekilde 3 farklı oynanış seviyesi mevcut. İsterseniz bilgisayara karşı yada isterseniz bir arkadaşınızla oyunu oynayabilirsiniz.

Tic Tac Tou Oyun Görseli

Snake : Google arama motoruna Snake yazıp arama yaptığımız da Nokia 3310 da aşina olduğumuz Snake oyunu bizi karşılıyor.

Snake Oyun Görseli

Solitaire : Google arama motoruna Solitaire yazıp arama yaparsanız, Windows XP ve Windows 7 den bildiğimiz, klasikleşmiş bir kart oyunu olan Solitaire kart oyununu oynayabilirsiniz.

Solitaire Oyun Görseli

Mayın Tarlası : Google arama motoruna Mayın Tarlası yazıp arayarak, yine Windows XP ve Windows 7 ‘den aşina olduğumuz Mayın Tarlası oyununu oynayabilirsin.

Mayın Tarlası Oyun Görseli

Atari Breakout : Google arama motoruna Atari Breakout yazıp Kendimi Şanslı Hissediyorum butonuna tıklarsanız karşımıza Atari oyunlarından da yakinen tanıdığımız Breakout oyunu çıkar. (Not : Önceden Google Görsellerde Atari Breakout yazarak oyunu oynayabiliyordunuz. Şu anda bu içerik çalışmamakta. )

Atari Breakout Oyun Görseli