Play Games Üzerinden Çevrim Dışı Oyun Oyna

Daha önce ki yazımız da Google’ın gizli oyunlarına göz atmıştık. Şimdide Google’ın bir başka servisi olan Play Games’e bakacağız. Play Games üzerinde çevrim içi veya çevrim dışı onlarca oyun mevcut. Biz bu yazımızda çevrim dışı oyunlara değineceğiz.

İnternet bağlantınız olmadan da bu platform üzerinde oyun oynayabilirsiniz. Yapmanız gereken Play Games uygulamanızı açmak ya da Play Store uygulamasını açarak ta bu oyunlara erişebilirsiniz. Play Store uygulamasından bazen direkt olarak açılmıyor. Böyle bir durumda Play Store de herhangi bir uygulamaya tıklayarak oyunlara erişim sağlayabilirsiniz.

Google arama motoru üzerinden oynayabildiğimiz bazı oyunlar burada da mevcut. Bunlar Pacman, Snake, Soliteria ve Mayın Tarlası. Google’nin gizli oyunları yazımızdan bu oyunlara bakabilirsiniz.

Play Games üzerinde, yukarıda yazdığım gibi PacMan, Snake, Soliteria, Mayın Tarlası ve aşağıda listeleyeceğim oyunları çevrim dışı bir şekilde oynayabilirsiniz.

Sıcak Hava Balonu: Play Games üzerinde çevrim dışı olarak oynayabileceğiniz oyunlardan birisi. Ekranda parmağımızı sağa sola sürükleyerek baloncukları topladığım bir oyun. Tabi bu arada engellere çarpmamamız gerekiyor.

Sıcak Hava Balonu Oyun Görseli

Whirlybird: Oyunda küçük bir robotu yönetiyorsunuz. Robotu mümkün olduğunca en yukarı çıkarmanız gerekiyor. Cihazınızı sağa sola yatırarak robotunuzu yönetebiliyorsunuz. Oyunda çeşitli platformlar ve özellikler mevcut. Engellere de dikkat etmek gerekiyor.

WhirlyBird Oyun Görseli

Kriket : Bir spor oyunu olan Kriket’ de bu sefer bir böceği yönetiyoruz. Oyun bir salyangozun bize top atmasıyla başlıyor. Topu ne kadar uzağa ve salyangozların ulaşamadığı yere atarsak o kadar puan kazanıyoruz.

Kriket Oyun Görseli

Atla Bakalım (Hop Mania) : Oyunda kurbağa ve tavuk olmak üzere iki karakter yönetebiliyoruz. Amacımız karakterleri öldürmeden yoldan ve nehirden karşıya geçirmek. Güzel ve eğlenceli bir oyun.

Atla Bakalım (Hop Mania) Oyun Görseli