Mobirise (Bedava Web Sitesi Kurucusu) Nedir?

Kısaca açıklayacak olursak Mobirise, bedava ve kolay bir şekilde mobil uyumlu web sitesi oluşturmanızı sağlayan bir platform. Özellikle bu işlere yeni başlayanlar için en uygun araçlardan birisi.

Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra dakikalar içerisinde sürükle bırak yöntemiyle sitenizi oluşturabilme olanağına sahipsiniz. Ayrıca bünyesinde onlarca farklı tasarımın olması, oluşturacağınız sitenin daha çok göze hitap etmesini ve mobil cihazlara da uygun olamasını sağlayacaktır. İçerisin de barındırdığı gerek galeri olsun gerek iletişim formu olsun oldukça kullanışlı ve göze hitap edecek şekilde tasarlanmış. Mobirise arayüz bakımından da oldukça kullanışlı bir arayüze sahip.

Programı kurduktan sonra mail adresiniz, Facebook veya Google hesabınızla sisteme kolayca giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz giriş işlemlerini yapmadan da kullanılabilir durumda.

Mobirise sayfa oluşturma
Pages sekmesinden Create New Page deyip yeni bir sayfa ekleyebilir yada Home sayfasından işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Mobirise sayfaya içerik ekleme
Daha sonra sağ alt köşede ki artı işaretine tıklayarak banner, galeri,, footer, slider vb içeriklerin olduğu bölüme ulaşabilirsiniz..
Mobirise sürükle bırak yöntemiyle sayfaya içerik ekleme
Burada İstediğiniz nesneyi sürükle bırak yöntemiyle kolayca sayfanıza ekleyebilirsiniz.
Mobirise yapılan tasarımı dışarıya aktarma
Sonra sağ üst köşeden Publis butonuna basarak sitenizi dışarıya aktarma işlemlerini başlatabilirsiniz.